درباره نشریه

سیاست کلی نشریه:  نشریۀ فرهنگ و ادبیات عامه با هدف ایجاد زمینه‌های مطالعه، پژوهش و گردآوری مواد زبان و ادب شفاهی و تحلیل و بررسی­ آن‌ها از منظرهای زبانی، ادبی، اجتماعی، فرهنگی و ... منتشر می­ شود. رویکرد اصلی مقالات این مجله، ادبیات عامه و عناصر و مظاهر آن است. اگر مقاله در حوزۀ فرهنگ عامه است، با نگاهی به ادبیات پذیرفته و داوری می­ شود.

سیاست دسترسی آزاد: مخاطبان این فصلنامه تحت مجوز حق انتشار بین­ المللی و اجازه دسترسی ۴.۰CC BY (Creative Commons Attribution-NonCommercial ۴.۰)  می­ توانند مطالب و یا قالب موجود را نسخه برداری و توزیع نمایند به شرط نقل قول از منبع اولیه تا از مبادله جهانی دانش بیشتر حمایت کند. نقل عین مقاله پس از چاپ با ذکر مرجع در وب گاه شخصی، ویکی­ ها، وب گاه دولتی، وب گاه­ های رسانه­ های اجتماعی، منابع مجازی بنیادی یا منابع مجازی غیر تجاری مجاز است.

براساس آخرین ارزیابی پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) در سال ۱۳۹۷ این نشریه رتبه دوم را بین نشریات حوزة زبان و ادبیات فارسی و رتبه پنجم را بین ۴۶۲ نشریه هنر و علوم انسانی با کیفیت () و ضریب تأثیر ۴۹۵/. کسب کرده است.

 

 

 
شناسنامۀ علمی نشریه
دوماهنامۀ بین‌المللی فرهنگ و ادبیات عامه
نوع اعتبار علمی (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری)
تناوب نشر دو ماهنامه
سردبیر ناصر نیکوبخت
تأسیس ۱۳۹۲
رتبه در  ISC(Q۱ )  در وزارت علوم (B)     ضریب تاثیر (۴۹۵)
درجه‌ علمی پژوهشی به‌ استناد نامۀ شمارۀ   ۲۳۳۸۷/۱۸/۳    مورخ  ۲۴/۲/۱۳۹۲   کمیسیون نشریات علمی کشور
میانگین زمان داوری دو ماه توسط حداقل سه داور دو سو ناشناس
درصدپذیرش ۲۸درصد
زبان نشریه فارسی (چکیده: انگلیسی)
نوع انتشار الکترونیکی
نوع دسترسی دسترسی باز و رایگان (تمام متن)    
حوزه­ های پذیرش مقاله ادبیات عامه، فرهنگ عامه، زبان و گویش عامه، هنرهای عامه، مردم‌نگاری، نقد و نظریه‌های فرهنگ و ادب عامه (در تمامی موارد تکیه بر ادبیات عامه است)

نشانی و تلفن تماس ۰۹۳۳۳۰۸۶۱۳۲-(پاسخگویی تلفنی روزهای دوشنبه از ساعت ۱۲ الی ۱۶). پاسخگویی از طریق پیامک و ایمیل ذیل همه‌روزه امکان پذیر است:  cfl@modares.ac.ir
تهران، تقاطع جلال و چمران، دانشگاه تربیت مدرس، مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی


عوامل اجرایی: کارشناس: دکتر پرنیان زارع پور، وبراستار فارسی: لیلا احمدی، ویراستار انگلیسی: احسان مهری، صفحه‌بند: زینب نورپور جویباری

هزینۀ داوری و انتشار 200 هزار تومان هنگام ارسال مقاله برای داوری  400 هزار تومان برای صدور پذیرش نهایی و انتشار

شماره و شناسۀ حساب شماره حساب: ۴۰۰۱۰۷۵۰۰۳۰۰۷۲۹۴
شناسۀ شبا: ۵۲۰۱۰۰۰۰۴۰۰۱۰۷۵۰۰۳۰۰۷۲۹۴ IR
شناسۀ واریز: ۳۸۶۰۷۵۰۷۴۱۴۰۱۰۳۰۰۴۱۱۰۸۶۰۰۰۰۰۰۰
*** پرداخت هزینه در سایت نشریه (صفحۀ شخصی نویسنده) و به صورت خودکار از طریق اتصال به درگاه واریز ( بعد از تأیید اولیه مقاله ( قبل از ارسال داوری) یا بعد ازتأیید نهایی (قبل از صدور پذیرش)) انجام خواهد شد.


 
 
 
قوانین مهم برای ارسال مقاله
کد ارکید و ایمیل آکادمیک با توجه به الزام ثبت و نمایش شناسه رایگان (ORCID  و ایمیل آکادمیک برای تمامی نویسندگان، لازم است قبل از ارسال مقاله، شناسه و  ایمیل آکادمیک را از طریق لینک‌های زیر دریافت نمایید
https://orcid.org/
http://ijme.mui.ac.ir/files/site1/files/orcid_help.pdf 

گواهی مشابهت‌یاب
قبل از ارسال مقاله لازم است نویسنده/ نویسندگان، گواهی مشابهت‌یاب را از طریق سامانۀ سمیم نور www.samimnoor.ir با حداکثر 15 درصد همپوشانی دریافت و در سامانۀ مجله بارگذاری کنند. دفتر مجله نیز عدم مشابهت مقاله را احراز کرده و در صورت مشاهدۀ تخلف، گزارش آن علاوه بر نویسندگان، به دانشگاه یا سازمان مربوطۀ آنها نیز ارسال و از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد کرد.

شیوه‌نامه مقالات دقیقاً مطابق شیوه‌نامۀ نشریه که در بخش «راهنمای نویسندگان» قرار دارد تنظیم شود.
تعداد مقالات
تعداد مقالات در دست بررسی از هر مؤلف (قبل از انتشار)، حداکثر دو مقاله (در مرحله وصول، داوری، اصلاح، پذیرش یا در حال انتشار) است.